Тикет на денот (среда, 19.06.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешна понуда е сосема задоволувачка со оглед на фактот дека сме на средината од месец јуни. Покрај натпреварите од ЕП, се игра и во Финска, а ќе има и некои други лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Германија – Унгарија – 3+ @ 1.58 во Mozzart

Германците во првото коло на натпреварот против Шкотска, докажаа дека се комплетно спремни за ова ЕУРО. Изиграа фантастично и успеаја да ги надиграат Шкотите и да победат со резултат 5-1, па сега ќе ја пречекаат селекцијата на Унгарија. Од друга страна, тие запишаа пораз од Швајцарците, па искрено за нив ќе биде тешко да стигнат до нокаут фазата и најверојатно ќе морат да се задоволат со самото учество на овој турнир. Иако во квалификациите беа одлични, на овој натпревар немаат многу шанси. Ние типуваме 3+ со квота 1.58 во Mozzart.

Шкотска – Швајцарија – ГГ @ 1.95 во 22Bet

Преку 150.000 Шкоти се упатија кон Германија да ја поддржат својата репрезентација на ЕП. После првиот настап на нивната селекција каде што запишаа голем пораз, веруваме дека се разочарани, но тоа не значи дека ќе се откажат од нив. Сега ќе се сретнат со Швајцарија и нема да им биде лесно ниту на едните, а ниту на другите. Швајцарците зедоа многу важни три бода во првото коло од натпреварот против Унгарија, па тие имаат големи шанси за да стигнат до нокаут фазата што би било исполнување на целта за оваа селекција. Ние одлучивме овде да типуваме ГГ со квота 1.95 во 22Bet.

ВПС – Оулу – 1&2+ @ 1.83 во Bet365

Екипата на ВПС во последните две првенствени кола запишаа две реми, но тие се уште се на горниот дел на табелата, поточно на втората позиција и имаат амбиции за да обезбедат пласман во повисоко ниво од финскиот фудбал. Оулу пак се на 10-та позиција и досега од 11 изиграни натпревари собраа само 8 бода, а во последните пет натпревари запишаа една победа, две реми и два порази, па на овој дуел влегуваат со релативно лошо расположение. Ние одлучивме овде да типуваме 1&2+ со квота 1.83 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.64

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*