Тикет на денот е-Спорт (19.06.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе гледаме уште два меча од League of Legends, односно од турнирот LFL Summer 2024.

GameWard – BK Rog Esports – 2 @ 1.50 во Bet365

BK Rog славеше во двата претходни меча против GameWard и тоа е позитивен податок за нив, меѓутоа постои друг момент кој не оди во прилог за BK Rog, а тоа се трите порази по ред. GameWard игра за една класа подобро во изминатиот период и славеше дури три пати во претходните четири меча. Ова ќе биде важен натпревар за двата тима, односно BK Rog не смее да си дозволи пораз ако сака да остане во топ-4, додека GameWard мора да победи за да се вклучи во битката за позициите кои водат во нокаут-фазата. Сепак, наш предлог е 2 со коефициент 1.50 во Bet365.

Team Go – Solary – 1 @ 1.90 во 22Bet

Team Go одлично напредува во изминатиот период и стигна до делба на третата позиција, а денеска во директен дуел против Solary ќе решава за позициите кои водат во плејофот. Охрабрувачки за Team Go е тоа што славеа на претходните три меѓусебни средби со Solary, па поради тоа ќе бидат и наш фаворит затоа што очигледно знаат како да играат против редовниот „пациент“. Ние предлагаме 1 со квота 1.90 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.85


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*