Тикет на денот е-Спорт (18.06.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска следиме натпревари од GLL Summer 2024, каде што се игра деветтото коло, а за пласман во нокаут-фазата ќе има место само за четири тима.

Team Paradox – WLGaming Esports – 1 @ 2.37 во Bet365

Ова се екипи кои не се премногу познати во светот на League of Legends, но ги гледаме како одличен потенцијал за добивка, а според резултатите ни делува дека Team Paradox е поблиску до победата во оваа средба. Причина за тоа се двата триумфи по ред со кои тимот се вклучи во трката за топ-4, додека WLGaming Esports исто така е во борба за топ-4, но не очекуваме ништо посебно од нив поради нестабилната игра во последните дуели и една победа на претходните четири меча. Наш предлог е 1 со коефициент 2.37 во Bet365.

Gamespace MCE – Anorthosis Famagusta – 1 @ 2.00 во 22Bet

Натпреварот меѓу Gamespace и Anorthosis ќе биде директен судир за исчекор кон третата позиција во групата и речиси сигурен настап во плејофот. Gamespace славеше на претходните два меѓусебни меча против Anorthosis и тоа е охрабрувачка вест за нив пред денешниот дуел. Anorthosis се наоѓа во лоша форма и има два порази по ред од Team Phantasma и WLGaming со што си го загрози пласманот во следната фаза. Ние предлагаме 1 со квота 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.74


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*