Тикет на денот е-Спорт (17.06.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Наскоро ни доаѓа популарниот турнир The International кој се организира секоја година и ги собира најдобрите екипи во Dota 2. Во меѓувреме ќе гледаме квалификации од The International 2024: Eastern Europe Closed Qualifier.

9Pandas – Night Pulse – 2 @ 2.10 во Bet365

9Pandas е 23. тим во светот, а последен настап им беше на Elite League каде што се пласира преку квалификациите, но во главниот турнир не оствари ниту една победа. За разлика од нив Night Pulse е на 44. место на ранг-листата, а неодамна играше во квалификациите за Riyadh Masters, меѓутоа не се прослави. Не очекуваме преголеми возбудувања затоа што 9Pandas е во кошмарна серија, додека Night Pulse има три победи на претходните пет средби. Наш предлог е 2 со коефициент 2.10 во Bet365.

Yellow Submarine – 1Win – 2 @ 1.78 во 22Bet

1Win славеше на двете меѓусебни средби против Yellow Marine одиграни во мај, а планира да продолжи така и денеска со тоа што ќе обезбед место во големото финале. И двете екипи се во добра форма во моментов, а тоа е најава дека не очекува големо тактичко надмудрување, меѓутоа ние сметаме дека победата ќе му припадне на 1Win и затоа ви предлагаме 2 со квота 1.78 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.73


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*