Натпревар со традиција (17.06.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:00 во рамките на Премиер лигата на Египет се сретнуваат екипите на Ел Гунах и Национал Банк Египет.

Ел Гунах е на 12-то место со вкупно 30 бода кои ги имаат освоено преку 7 победи, 9 реми и 9 порази.

Национал Банк Египет е на 14-то место со 23 бода и учинок од 6 победи, 5 реми и 14 порази.

Овие две екипи досега се имаат сретнато 7 пати и на сите тие натпревари гол постигнуваат двата тима, па веруваме дека и сега ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.79 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*