Натпревар со драстичен пад на коефициентот (17.06.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од шведската Супертетан лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 19:00 се сретнуваат екипите на Трелеборг и Браге. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи, две реми и еден пораз, додека Браге во истиот временски период запиша две победи, едно реми и два порази.

Трелеборг – Браге – 1 @ 2.80 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Трелеборг беше 3.21, а во моментов бележи пад од скоро 13% и се плаќа со квота 2.80 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*