ТИП НА ДЕНОТ (16.06.2024, 21:00) СРБИЈА – АНГЛИЈА

Тип на денот
Тип на денот

Европското првенство е во полн ек, а ние за вас ќе го анализираме дуеот помеѓу репрезентациите на Србија и Англија.

Србија ја сонува нокаут фазата

Српската репрезентација успеа да се пласира на Евопското првенство, но за волја на вистината потешко од очекувањата. Заврши на второто место позади Унгарија, иако имаше релативно лена група и важеше за фаворит. Србите после неуспешното Светско првенство му дадоа доверба на селекторот Пикси, па тој континуитет вроди со плод и даде резултати. Во припремиот период Србија не одигра добро, од четири меча запиша два порази, па не оди со големи очекувања на ЕУРО. Сепак, главната цел е пласман во нокаут фазата, а според квалитетот секако дека имаат шанси за тоа. Пикси создаде балансиан тим со Влаховиќ и Митровиќ во нападот, а на средината Милинковиќ Савиќ ќе ја игра главната улога. На стартот го имаат најтешкиот противник и доколку успеат да избегнат пораз ќе биде голем успех.

Англија ја сонува круната

Англиската репрезентација повторно е еден од главните фаворити за титулата на ова Европско првенство. Горчината од загубеното финале на минатото ЕП се уште трае,но тоа треба да биде самод додатен мотив за момците на Саутгејт. Според квалитетот на тимот според многумина Англија е главен фаворит на турнирот, па се наоѓа пред императив победа на првиот меч. Селекторот имаше слатки маки при изборот и мораше да изостави многу ѕвезди од Премиер лигата, а тоа најмногу зборува за квалитетот. Во квалификациите беа одлични, но на припремите се опуштија, па сигурно многу ги болеше поразот од Исланд. Тоа мора да биде предупредување за Белингам и дружината и не смеат да се опуштат.

Очекување

Според квалитетот и формата Англија секако е голем фаворит на овој меч, но Србија нема лесно да се предаде па затоа веруваме дека ќе продолжи трендот на ефикасни натпревари.

ТИП:

Србија – Англија – 3+ @ 1.75 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*