Тикет на денот е-Спорт (15.06.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска на репертоар ни се натпреварите од CCT Season 2 Europe Series 5, каде што се играат две четвртфинални средби.

Monte – Bleed – 2 @ 1.89 во 22Bet

Monte имаше три победи по ред сè до вчера кога загуби од Bleed со 1-2, а денеска ќе има шанса да се одмазди, меѓутоа вчера не покажаа ништо посебно во рингот и најверојатно ќе доживеат нов пораз. Bleed со победа би се пласирал во полуфинале, а ние очекуваме славје за hampus и другарите. Ние предлагаме 2 со коефициент 1.89 во 22Bet.

3Dmax – Gun5 – 1 @ 1.49 во Bet365

3Dmax уште еднаш покажа дека е главен кандидат за титулата, откако запиша дури 10 победи по ред во сите натпреварувања, а денеска против себе ја има старата „жртва“ Gun5. Претходниот меч заврши со победа на 3dmax, а денеска очекуваме нов триумф за нив. Gun5 не покажа ништо посебно на претходните дуели, па очекуваме тука да заврши нивниот настап. Наш предлог е 1 со квота 1.49 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.81


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*