Натпревар со традиција (15.06.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 23:00 во рамките на бразилската Серија Б се сретнуваат екипите на Итуано и Пајсанду.

Итуано е на 18-то место со 6 бода кои ги имаат освоено преку 2 победи, 0 реми и 7 порази.

Пајсаннду е на 16-та позиција со 8 бода и учинок од 1 победа, 5 реми и 3 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари двата тима постигнуваат по најмалку еден погодок, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 2.00 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*