Тикет на денот е-Спорт (11.06.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска продолжуваат возбудувањата од European Pro League Season 18: Division 2 во рамки на CS2, но и да не се одлучите за овој турнир, во е-Спортот може да најдете уште многу интересни натпревари.

Lilmix – Revenant – 2 @ 1.27 во 22Bet

Lilmix има дури четири порази по ред, откако загуби од 5W, Enterprise, ex-iNation и Alliance. За разлика од нив, Revenant славеше само еднаш на последните четири дуели, и тоа против Enigma Gaming, но потоа двапати беше поразен од истиот тим, а еднаш загуби од Gods Reign. Ова ќе биде прва меѓусебна пресметка на екипите, за кои не очекуваме да напредуваат и да ја поминат групната фаза. Во секој случај, наш предлог за денешниот дуел е 2 со коефициент 1.27 во 22Bet.

Los Kogutos – Wopa Esport – 2 @ 2.00 во Bet365

Уште еден натпревар во кој не може лесно да предвидиме кој ќе биде победник поради тоа што екипите се во лоша форма. Wopa славеше еднаш на последните пет натпревари во сите конкуренции, а слично беше и со Los Kogutos. Полскиот тим предводен од Enzo и darchevile досега знаеше да нè изненади, но денеска ќе имаат пеколна задача против данската екипа предводена од Vster. Ние предлагаме 2 со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.54


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*