Тикет на денот е-Спорт (10.06.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Тикетот на денот од е-Спортот ни носи два натпревари од LEC Summer 2024 – Regular Season каде што се игра третото коло од натпреварувањето.

Rogue – Karmine Corp – 1 @ 2.25 во Bet365

Rogue ги доби двата меѓусебни дуели против Karmine Corp од почетокот на годината, па се надева на трета победа, но тоа нема да биде лесно. Rogue со нова победа би напредувал дополнително на табелата на LEC Summer 2024, меѓутоа истото важи и за Karmine Corp кој нема лесно да се откаже од трката за бодови. Сепак, наш предлог е 1 со коефициент 2.25 во Bet365.

Team Heretics – Mad Lions – 1 @ 2.00 во 22Bet

Team Heretics има две победи на последните четири натпревари, односно ги совлада SK Gaming и GiantX, додека Mad Lions славеше само против GiantX, додека останатите три меча ги загуби од Team Vitality, G2 Esports и Carmine Corp. во меѓусебни средби води Team Heretics со 2-1, а ние предлагаме 1 со квота 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.50


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*