Натпревар со традиција (10.06.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:00 во рамките на уругвајската Сегунда дивизија се сретнуваат екипите на Суд Америка и Ориентал.

Суд Америка е на 3-то место со 10 бода и учинок од 3 победи, 1 реми и 1 порази.

Ориентал е на 7-та позиција со 7 бода кои ги имаат освоено преку 2 победи, 1 реми и 2 порази.

Овие две екипи во последните три меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари гол постигнуваат двете екипи, па веруваме дека и овој пат може да биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.87 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*