Тикет на денот (недела, 09.06.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Уште еден ден со релативно добра понуда е пред нас, па веруваме дека правилно ќе го искористиме. Ова е нашиот предлог за денес.

Валеренга – Мос – 1/1 @ 2.40 во Mozzart

Валеренга влезе со огромни амбиции и очекувања за оваа сезона, поточно тие сакаат повраток во елитата и ништо повеќе. Засега може да кажеме дека им оди одлично, но со оглед на големата конкуренција може да кажеме дека борбата ќе биде неизвесна до самиот крај. Мос од друга страна има исто така одлични резултати, поточно ист број бодови и ист учинок како и денешниот противник. Сепак поради домашниот терен, ние овде очекуваме Валеренга да победи  без поголеми проблеми и типуваме 1/1 со квота 2.40 во Mozzart.

Америка МГ – Понте Прета – 3+ @ 2.05 во 22Bet

Домаќините изиграа досега 8 натпревари и запишаа 15 бода што и не е лош учинок и се наоѓаат на горниот дел на табелата. Првиот пораз го запишаа во минатото коло од Пајсанду и тоа беше едно големо изненадување. Понте Прета од друга страна е на долниот дел на табелата, а како што стојат работите тие најверојатно ќе се борат само за навреме опстанок и ништо повеќе. Од досегашната гол разлика може да кажеме дека двата тима играат ефикасно, па головите не би требало да изостанат. Ние типуваме 3+ со квота 2.05 во 22Bet.

Италија – Босна и Херцеговина – 1/1 @ 1.83 во Bet365

Италијанците веќе за неколку дена го започнуваат својот поход во европското првенство кое ќе се одржи во Германија. Во групата се со Албанија, Шпанија и Хрватска, па искрено противниците не им се воопшто „наивни“. Во последниот пријателски натпревар изиграа реми со Турција, но тоа ќе им биде лекција за да ги отстранат недостатоците од тимот. Босна е во многу лошо расположение и оваа селекција запиша пет последователни порази, а сега следна обврска ќе им биде во септември во Лигата на нации бидејќи не зазедоа учество на ова ЕП. Ние овде очекуваме Италија да доминира и да победи. Типуваме 1/1 со квота 1.83 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.00

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*