Натпревар со традиција (08.06.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на шпанската Сегунда – ½ финале од бараж се сретнуваат екипите на Овиедо и  Еибар.

Овиедо заврши на 6-та позиција на табелата, додека Еибар пак успеаја да го преземат третото место и да освојат 71 бод.

Овие две екипи во последните три дуели играат секогаш со голови, поточно на сите тие дуели двата тима постигнуваат погодок, па веруваме дека и сега ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.62 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*