Тикет на денот (четврток, 06.06.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Мора да се навикнуваме на ваква лоша понуда во наредниот период. Сепак во ниту еден момент нема да ве оставиме без тикет. Ова е нашиот супер дабл предлог за денес.

Египет – Буркина Фасо – 1Х&0-2 @ 1.90 во Mozzart

Селекцијата на Буркина Фасо спаѓа во групата на квалитетни африкански селекции во последно време. Во последното издание од купот на нации испаднаа во 1/8 финалето, но во 2017 година го зазедоа третото место. Египет тогаш заврши како втор и изгубија финале од Камерун, а сега повторно се во иста група. Eгипет во последните пет натпревари има само една победа, додека Буркина Фасо има две реми и три порази. Овде очекуваме Египет да победи на неефикасен натпревар, па затоа се одлучивме да типуваме 1Х&0-2 гола со квота 1.90 во Mozzart.

Јордан – Таџикистан – 1&0-3 @ 2.25 во Bet365

Во Азија се игра веќе втората фаза од квалификациите за СП. Дербито на ова коло е дуелот помеѓу Јордан и Таџикистан, а тоа се две селекции кои пријатно изненадија во претходниот азиски куп. Joрдан во ова издание се наоѓа на 2-то место со 7 освоени бода преку 2 победи, 1 реми и 1 пораз, додека Таџикистан е на 3-та позиција и досега остварија само една победа, а останатите дуели ги запишаа како реми и пораз. Јордан е фаворит на овој дуел, а очекуваме и да ја оправдаат таа улога. Ние одлучивме да типуваме 1&0-3 гола со квота 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.28

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*