Натпревар со традиција (06.06.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на полската трета лига – група 1 се сретнуваат екипите на Сулејовек – Свит.

Сулејовек е на 11-то место со 41 бод и учинок од 11 победи, 8 реми и 14 порази.

Свит е на 4-то место со 53 бода кои ги имаат освоено преку 14 победи, 11 реми и 8 порази.

Во последните четири меѓусебни натпревари овие две екипи играат доста отворено и ефикасно, поточно се постигнуваат по најмалку три гола, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.66 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*