Натпревар со драстичен пад на коефициентот (06.06.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од италијанската Серија Д – плеј оф кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 18:00 се сретнуваат екипите на Трапани и Калдиеро Терме. Домаќините во последните пет натпревари запишаа три победи и два порази, додека гостите во истиот временски период остварија четири победи и еден пораз.

Трапани – Калдиеро – 1 @ 1.42 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Трапани беше 1.77, а во моментов бележи пад од скоро 19% и се плаќа со квота 1.42 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*