Натпревар со традиција (04.06.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:00 во рамките на Примера Дивизијата од Уругвај се сретнуваат екипите на Прогресо и Серо Ларго.

Прогресо се наоѓа на 5-та позиција со 24 бода и учинок од 7 победи, 3 реми и 4 порази.

Серо Ларго пак е на 7-то место и досега имаат освоено 18 бода преку 5 победи, 3 реми и 6 порази.

Овие две екипи во последните три меѓусебни дуели играат доста неефикасно и затворено, поточно на тие дуели се постигнува најмногу по еден погодок, па ако и овој пат биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-1 @ 3.00 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*