Натпревар со драстичен пад на коефициентот (04.06.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од аргентинската Примера Национал кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 20:00 се сретнуваат екипите на Баракас и Хјуракан. Домаќините во последните пет натпревари запишаа една победа, две реми и два порази, додека гостите во истиот временски период остварија три победи и две реми.

Баракас – Хјуракан – 2 @ 2.20  во 22Bet

Почетната вредност за победа на Хјуракан беше 2.60, а во моментов бележи пад од скоро 15% и се плаќа со квота 2.20 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*