Тикет на денот е-Спорт (03.06.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска се играат два натпревари од Hitpoint Masters 2024 Summer во рамки на League of Legends.

Dynamo Eclot – Team Unity – 1 @ 1.83 во 22Bet

Dynamo Eclot во првото коло загуби од Lazer Cats со 14-26, но потоа влезе во одличен ритам и веќе има три убедливи победи по ред. за разлика од нив Raptors загуби двапати на последните три меча и се наоѓа пред елиминација. Последниот меѓусебен дуел меѓу екипите го доби Raptors со 1-0, но ова е одлична шанса за одмазда на Dynamo Eclot. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.83 во 22Bet.

Glore – OGC Esports – 1 @ 1.40 во Bet365

Glore има три победи на претходните пет меча во сите натпреварувања, додека OGC допрва ќе треба да покаже со што располага во светот на League of Legends. Со оглед на поголемото искуство кое го има Glore, ние сметаме дека ќе имаат победнички почеток и се очекува пласман меѓу првите позиции на табелата. Наш предлог е 1 со квота 1.40 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.56


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*