Натпревар со традиција (03.06.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на алжирската Лига 1 се сретнуваат екипите на Константин и УСМ Алжер.

Константин е на 3-то место со 48 бода кои ги имаат освоено преку 14 победи, 6 реми и 6 порази.

УСМ Алжер ја има 4-та позиција со 42 бода и учинок од 13 победи, 3 реми и 10 порази.

Овие две екипи во последните три меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.98 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*