ТИП НА ДЕНОТ (02.06.2024, 17:00) МЕЦ – СЕНТ ЕТЈЕН

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме бараж дуелот од Лига 1 помеѓу Мец и Сент Етјен.

Мец има еден гол негатива

Мец на стартот на сезоната почна добро и се држеше долго време надвор од зоната за испаѓање, но во последно време има голем пад на формата. Имено, на последните четири меча доживеа четири порази, не освои ниту еден бод, па заврши на 18-то место. Тоа значи дека ќе мора да игра бараж за да го задржи местото во првата лига. Првиот меч го играше на гости, но тимот е во очајна форма и не успеа да избегне пораз. Сепак, поразот од 2:1 им дава надеж дека на домашен терен ќе можат да ја надоместат разликата од еден гол со помош на домашната публика и сепак да успеат да обезбедат опстанок во елитата.

Сент Етјен сака да се врати во елитата

Во регуларниот дел од сезоната Сент Етјен заврши на третото место на табелата и не успеа да обезбеди директен пласман во Лига 1. Поради тоа мора да игра бараж. најпрво го елиминира четвртопласираниот тим со победа во еден меч, па се пласира во главниот бараж. Тимот е во добра форма и има само еден пораз на последните шест меча, а тоа го покажа и во првиот натпрвар пред домашна публика. Победи и има минимална предност пред реваншот, па не може да биде сигурен и мора да игра претпазливо, иако му е доволно и реми во реваншот.

Очекување

Влогот е голем, очекуваме претпазлива игра на двата тима. Меѓутоа Мец мора да брка победа, а тоа ќе отвори можност за контранапади.

ТИП:

Мец – Сент Етјен – ГГ @ 1.90 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*