Натпревар со традиција (02.06.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Сарагоса и Албасете.

Сарагоса е на 14-то место со 50 бода и учинок од 12 победи, 14 реми и 15 порази.

Албасете е на 15-то место со исто 50 бода и ист идентичен учинок како и домаќините.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни натпревари играат доста неефикасно и со мал број погодоци, поточно во тој временски период се постигнуваат најмногу два погодоци по натпревар, па очекуваме и овој пат да биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.68 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*