Натпревар со драстичен пад на коефициентот (02.06.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од шпанската Сегунда кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 18:30 се сретнуваат екипите на Еибар и Реал Овиедо. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи, едно реми и два порази, додека гостите во истиот временски период запишаа три победи и два порази.

Еибар – Реал Овиедо – 2 @ 3.76 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Реал Овиедо беше 4.99, а во моментов бележи пад од скоро 25% и се плаќа со квота 3.76 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*