Тикет на денот е-Спорт (01.06.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска на репертоар ни се дуелите од CCT Season 2 European Series #5 Play-In на кои ќе ги дознаеме екипите кои продолжуваат во следната фаза.

Aurora Young Blud – Leon – 1 @ 2.04 во 22Bet

Aurora Young Blud беше незапирлива сè до завчера кога загуби од Favbet Team. Екипата игра со леснотија и претходно ниту еден противник не успеа да им парира, барем така беше во претходните девет натпревари кои завршија со победа на Aurora. Leon е приказна за себе, односно има четири победи на претходните пет меча во сите натпреварувања, откако помина низ тешка криза во која не знаеше за победа. Очекуваме израмнет натпревар, но и славје за Aurora, па затоа ви предлагаме 1 со коефициент 2.04 во 22Bet.

Cybershoke – Exo Clan – 1 @ 1.40 во Bet365

Cybershoke е наш фаворит поради повеќе причини, а една од нив е победата во претходниот меѓусебен дуел со Exo Clan од 2-1 пред три недели. Cybershoke има и четири победи на претходните пет натпревари, но не треба да се потцени квалитетот на Exo Clan кој исто така е во мини-серија од три триумфи и ветува жестока битка за победа во плеј-ин фазата на турнирот. Ние очекуваме нова победа за Cybershoke и поради тоа наш предлог е 1 со квота 1.40 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.85


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*