Натпревар со традиција (31.05.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на Премиер лигата на Бахреин – група елиминација се сретнуваат екипите на Ал Итихад и Ист Рифа.

Ал Итихад е на 4-та позиција и досега од два изиграни натпревари запишаа два порази.

Ист Рифа е на 2-то место со вкупно 4 бода и учинок од 1 победа, 1 реми и 0 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно и на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па очекуваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.48 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*