Натпревар со драстичен пад на коефициентот (31.05.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од финската Каконен лига – група А кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 18:00 се сретнуваат екипите на Кифен и ППЈ. Домаќините во последните пет натпревари запишаа три победи и два порази, додека гостите во истиот временски период остварија три победи, едно реми и еден пораз.

Кифен – ППЈ – 1 @ 1.72 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Кифен беше 2.12, а во моментов бележи пад од скоро 19% и се плаќа со квота 1.72 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*