Тикет на денот е-Спорт (30.05.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денешниот тикет ќе биде исполнет со два меча од ESEA Season 49: Advanced Division – Europe, каде што тимовите ќе се борат за пласман во четвртфинале на Upper Bracket на турнирот.

Nemiga – DMS – 1 @ 1.46 во 22Bet

Nemiga имаше серија од три победи пред да се соочи со Endpoint пред шест дена (0-1), додека за разлика од нив DMS имаше четири порази по ред, додека вчера го совлада Verdant со 2-0. Ова ќе биде прва меѓусебна средба на тимовите, но квалитетот е очигледен. Nemiga зад себе има добро реноме и тоа е една од причините поради кои ви нудиме 1 со коефициент 1.46 во 22Bet.

Ruby – esmagaB – 2 @ 2.25 во Bet365

Речиси никој не очекуваше Ruby да влезе во катастрофална серија од три порази, но јасно е дека нешто не е како што треба во нивната игра, а токму тоа ќе се обиде да го искористи esmagaB, како што тоа му успеа и пред еден месец кога славеше со 1-0. Ова ќе биде интересен меч, а само за еден од клубовите ќе има место во следното коло, па затоа наш предлог е 2 со квота 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.28


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*