Натпревар со традиција (30.05.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 22:15 во рамките на исландската Беста Деилд Карла лига се сретнуваат екипите на Бреидаблик и Викингур.

Бреидаблик е на 2-та позиција со 18 бода и учинок од 6 победи, 0 реми и 2 порази.

Викингур е на 1-то место и досега имаат освоено 21 бод преку 7 победи, 0 реми и 1 пораз.

Овие две екипи во изминатите пет меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари добитен е типот ГГ4+, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ4+ @ 2.10 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*