Натпревар со драстичен пад на коефициентот (30.05.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од полската Дивизија 1 – промоција ½ финале кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 17:30 се сретнуваат екипите на Мотор Лублин и Лечзна. Домаќините во последните пет натпревари запишаа три победи, едно реми и еден пораз, додека гостите во истиот временски период остварија три победи и два порази.

Мотор Лублин – Лечзна – 2 @ 2.80 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Лечзна беше 3.50, а во моментов бележи пад од скоро 20% и се плаќа со квота 2.80 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*