Натпревар со традиција (29.05.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на норвешката елитна серија се сретнуваат екипите на Бран и Кристиансунд.

Бран е на 3-то место со вкупно 21 бод и учинок од 6 победи, 3 реми и 2 порази.

Кристиансунд се наоѓа на 12-та позиција со 10 бода кои ги имаат освоено преку 2 победи, 4 реми и 4 порази.

Овие две екипи во последните пет натпревари играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели двата тима постигнуваат погодок, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.91 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*