Натпревар со драстичен пад на коефициентот (29.05.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од ОАЕ Лигата кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 16:15 се сретнуваат екипите на Емирејтс Клуб и Ал Батех. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи, едно реми и два порази, додека гостите во истиот временски период остварија три реми и два порази.

Емирејтс Клуб – Ал Батех – 1 @ 1.60 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Емирејтс Клуб беше 3.04, а во моментов бележи пад од скоро 47% и се плаќа со квота 1.60 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*