Тикет на денот е-Спорт (27.05.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе се комплетира четвртото коло од CCT Season 2 Europe Series 4, при што ќе дознаеме еден патник во осминафиналето, но и еден тим кој ќе испадне од натпреварувањето.

Endpoint – Rhyno – 1 @ 1.50 во Bet365

Endpoint е во фантастична серија од четири победи во последните пет дена и се надева дека денеска може да го надигра Rhyno за да остане во лигата и да се бори во петтото коло. Rhyno, од друга страна, игра очајно и има само еден триумф и четири порази во последниот период. Токму лошата форма на Rhyno ќе се обиде да ја искористи Endpoint и да слави по вторпат на турнирот. Наш предлог е 1 со коефициент 1.50 во Bet365.

Permitta – VP. Prodigy – 1 @ 1.71 во 22Bet

VP. Prodigy има четири победи и еден пораз во последните пет меча во сите натпреварувања, додека Permitta оствари три победи и два порази во истиот период. Единствено нешто по што се разликуваат овие две екипи е нивната тактичка поставеност, па затоа очекуваме одлична средба со надмудрување. Permitta славеше во претходниот меѓусебен дуел со 2-0, па затоа очекуваме нова победа за нив и ви предлагаме 1 со квота 1.71 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.56

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*