Натпревар со традиција (27.05.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на бугарската прва лига – група лига конференции се сретнуваат екипите на Славија Софија и ЦСК Софија.

Славија Софија е на 10-то место со вкупно 43 бода кои ги имаат освоено преку 12 победи, 7 реми и 16 порази.

ЦСК Софија е на 7-та позиција со 49 бода и учинок од 12 победи, 13 реми и 10 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни натпревари играат неефикасно и без многу погодоци, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмногу два погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 2.00 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*