Натпревар со драстичен пад на коефициентот (27.05.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од грузиската Кристалбет лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 18:00 часот се сретнуваат екипите на Колкети и Динамо Тбилиси. Домаќините во последните пет натпревари запишаа една победа, две реми и два порази, додека гостите во истиот временски период остварија ист таков идентичен учинок.

Колкети – Динамо Тбилиси – 2 @ 2.22 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Динамо Тбилиси беше 3.27, а во моментов бележи пад од скоро 32% и се плаќа со квота 2.22 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*