Тикет на денот е-Спорт (26.05.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

За денеска решивме да направиме комбинација од два натпревари од CS2, кои се играат на различни турнири.

Sampi – Sinners – 1 @ 1.83 во Bet365

Овој натпревар ќе ни даде уште еден патник во нокаут-фазата на CCT Season 2 Europe Series 4, каде што веќе B8 и Passion UA се пласираа во осминафиналето. Sampi беше во серија од три победи пред да загубат од Passion UA,  а денеска против себе го имаат незгодниот Sinners од кого загубија со 0-2 во претходната средба. Ние сметаме дека Sampi ќе успее да се реваншира за неуспехот на 16 март, па затоа ви предлагаме 1 со коефициент 1.83 во Bet365.

1Win – 9 Pandas – 1 @ 2.04 во 22Bet

Дербито се игра во рамки на CCT Season 2 European Series #3, а победникот ќе обезбеди место во големото финале. Овие тимови се соочија три пати во изминатиот период, а два пати триумфира 1Win. Нè очекува навистина интересен дуел меѓу две квалитетни екипи и веруваме дека ќе уживате во нивното тактичко надмудрување. Наш предлог е 1 со квота 2.04 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.73

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*