Тикет на денот е-Спорт (23.05.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Натпреварите од CCT Season 2 European Series #4 ќе ги следиме во нашиот тикет од е-Спортот за 23 мај. Денеска треба да се комплетира второто коло од турнирот по што ќе биде познато кои екипи ќе се борат за нокаут-фазата.

Ruby – Nexus – 2 @ 2.62 во Bet365

Ruby славеше на четири од претходните пет натпревари во сите конкуренции, а посебно охрабрувачки беше триумфот против Endpoint од 2-1. Nexus во првото коло славеше против Alternate Attax по голема борба со 2-1, па денеска се надева на нов успех. Едно е сигурно, а тоа е дека ќе гледаме квалитетен натпревар меѓу одлични играчи во CS2. Во предвид ќе го земеме и нивниот последен меч од 11 март, кога Nexus славеше со 2-0. Наш предлог е 2 со коефициент 2.62 во Bet365.

Sampi – Gun5 – 2 @ 1.83 во 22Bet

Gun5 делува незапирливо во последните неколку денови, односно славеше четири пати за само два дена и ќе биде апсолутен фаворит во денешниот меч со Team Sampi кој ги покажа своите слабости против Verdant и DMS, а токму тоа ќе се обиде да го искористи Gun5. Овие екипи досега не одиграле ниту еден меѓусебен натпревар, но доколку судиме според нивните резултати во последната недела, Gun5 ќе оствари втор триумф на турнирот и затоа ние ви предлагаме 2 со квота 1.83 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.79

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*