Натпревар со традиција (22.05.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:00 во рамките на финската елитна лига се сретнуваат екипите на ХЈК и Гнистан.

ХЈК е на 5-то место со вкупно 12 бода кои ги имаат освоено преку 3 победи, 3 реми и 2 порази.

Гнистан е на 7-та позиција со 8 бода и учинок од 2 победи, 2 реми и 3 порази.

Овие две екипи досега се имаат сретнато вкупно четири пати и на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па очекуваме и овој пат да биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.53 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*