Натпревар со драстичен пад на коефициентот (22.05.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од чешката МСФЛ лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 17:30 се сретнуваат екипите на Ухерски Брод и Карвина Б. Домаќините во последните пет натпревари запишаа една победа, две реми и два порази, додека гостите во истиот временски период остварија една победа и четири порази.

Ухерски Брод – Карвина Б – 1 @ 2.47 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Ухерски Брод беше 3.30, а во моментов бележи пад од скоро 25% и се плаќа со квота 2.47 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*