Тикет на денот е-Спорт (21.05.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во нашиот најнов тикет од е-Спортот денеска ќе ги следиме двата полуфинални натпревари од турнирот RES European Series #4 во CS2.Во нашиот најнов тикет од е-Спортот денеска ќе ги следиме двата полуфинални натпревари од турнирот RES European Series #4 во CS2.

Monte – Sangal – 1 @ 1.44 во Bet365

Monte без поголеми проблеми обезбеди пласман во полуфиналето на турнирот, а единствена „дамка“ е неуспехот против Sashi Esports, но тоа не значи ништо пред средбата со Sangal кој е во извонредна серија и има пет побед на претходните пет меча. Интересно е тоа што овие екипи се соочиле три пати во минатото, а сите три победи му припаднале на Monte. Очекуваме возбудлива пресметка, со многу пресврти, но и победа за Monte, па затоа ви предлагаме 1 со квота 1.44 во Bet365.


Bleed – Zero Tenacity – 1 @ 1.53 во 22Bet

Уште едно интересно полуфинале нè очекува на турнирот. Bleed Esports оствари три победи и еден пораз за да стигне до оваа фаза, исто како и Zero Tenacity, но само еден од нив ќе го гледаме во големото финале. Bleed славеше на последните два меча против 9Pandas и Mouz Nxt, иако не беше фаворит, а тоа покажува дека екипата има квалитет, кој ќе мора да го покаже и против Zero Tenacity ако сака да го помине ова коло. Наш предлог е 1 со коефициент 1.53 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*