Натпревар со традиција (21.05.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на данската Супер лига ќе се сретнат екипите на Архус и Копенхаген.

Архус е на 5-то место со 38 бода и учинок од 9 победи, 11 реми и 10 порази.

Копенхаген е на 3-та позиција со 58 бода кои ги имаат освоено преку 18 победи, 4 реми и 8 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели успеваат да постигнат најмалку по еден погодок, па веруваме дека и овој пат може да биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.92 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*