Натпревар со традиција (20.05.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на ОАЕ лигата се сретнуваат екипите на Ал Вахда и Ал Аин.

Ал Вахда е на 3-та позиција со 41 бод и учинок од 12 победи, 5 реми и 6 порази.

Ал Аин е на 4-то место со вкупно 39 бода кои ги имаат освоено преку 12 победи, 3 реми и 6 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие натпревари гол постигнува само едниот тим, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

НГ @ 2.43 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*