Тикет на денот (недела, 19.05.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес крај ќе стават Англичаните и Французите, а ќе се играат последните кола и од останатите европски лиги. Понудата е фантастична и веруваме дека правилно ќе ја искористиме. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Арсенал – Евертон – 1/1 @ 1.62  во Mozzart

За жал Арсенал ја препушти лидерската позиција на Манчестер Сити во последното коло, па сега доколку сакаат да бидат шампиони на Англија, мора најпрво да победат против Евертон и да се надеваат на кикс на Граѓаните. Гостите осигураа опстанок и се наоѓаат на 15-та позиција и за нив овој натпревар нема апсолутно никакво значење, па сметаме дека ќе имаат порелаксиран пристап на овој последен дуел. Ние очекуваме Арсенал да си ја заврши својата работа уште во првото полувреме и да победи без поголеми проблеми. Типуваме 1/1 со квота 1.62 во Mozzart.

Ленс – Монпеље – 1 @ 1.48 во 22Bet

Ленс е на 6-та позиција на табелата и тоа е последното место кое води во Европа, поточно во конференциската лига. Овој тим во минатото коло изигра реми и го доведе во прашање својот пласман во Лигата на конференции, но сега мора да победат против Марсеј ако сакаат излез на европска сцена. Монпеље нема никаков мотив за овој натпревар и веруваме дека нема да притискаат кој знае колку. Ние очекуваме победа за домаќините и типуваме 1 со квота 1.48 во 22Bet.

Интер – Лацио – ГГ @ 1.80 во 20Bet

Интер е новиот шампион во Италија и зад себе има фантастична сезона, а тоа најдобро се докажува со фактот дека направија само 7 киксови од 36 изиграни натпревари, поточно 5 пати ремизираа и 2 пати беа поразени. Лацио од друга страна ќе мора да се задоволи со пласман во Лига Европа, а искрено и тоа не е за потценување. Пласманот таму се уште не им е сигурен, но се на добар пат да го остварат тоа. Ние на овој дуел сметаме дека головите ќе бидат присутни и типуваме ГГ со квота 1.80 во 20Bet.

Еибар – Картагена – 1/1 @ 2.05 во Bet365

Еибар е се уште во трка за директен пласман во шпанската елита. Тие во моментов се на третата позиција со 2, односно 3 бода заостаток зад првите две екипи. Во последното коло ремизираа против Леванте, но кикс направи и Леганес и Ваљадолид, па тоа не ги оддалечи од борбата за директен пласман. Картагена влезе во добра серија многу доцна и врза четири последователни победи, но дефинитивно ќе мора да се задоволат само со навремен опстанок. Ние предност даваме на Еибар и типуваме 1/1 со квота 2.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.85

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*