Натпревар со традиција (19.05.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:00 во рамките на италијанската Серија А се сретнуваат екипите на Монца и Фросиноне.

Монца е на 12-та позиција со вкупно 45 бода кои ги имаат освоено преку 11 победи, 12 реми и 13 порази.

Фросиноне е на 17-то место со 32 бода и учинок од 7 победи, 11 реми и 18 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку четири погодоци, па очекуваме и овој пат да биде така.

Наш предлог

4+ @ 2.75 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*