Натпревар со традиција (17.05.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на белгиската Жупиле Про лига ќе се сретнат екипите на Ст. Трујден и Леувен.

Ст. Трујден е на 3-та позиција со вкупно 32 бода и учинок од 3 победи, 3 реми и 2 порази.

Леувен е на 4-та позиција со 29 бода кои ги имаат освоено преку 4 победи, 2 реми и 2 порази.

Овие две екипи во изминатите пет меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека тимот на Леувен во ниту еден од тие дуели не е поразен, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

Х2 @ 1.74 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*