Натпревар со драстичен пад на коефициентот (17.05.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од австриската втора лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 18:10 се сретнуваат екипите на Дорнбирн и Ст. Полтен. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи, две реми и еден пораз, додека гостите во истиот временски период остварија четири порази и едно реми.

Дорнбирн – Ст. Полтен – 1 @ 2.81 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Дорнбирн беше 3.67, а во моментов бележи пад од скоро 23% и се плаќа со квота 2.81 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*