ТИП НА ДЕНОТ (16.05.2024, 22:00) РЕАЛ СОСИЕДАД – ВАЛЕНСИЈА

Тип на денот
Тип на денот

Денес има солидна понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Примера помеѓу Реал Сосиедад и Валенсија.

Сосиедад потфрли оваа сезона

Минатата сезона беше историска за Реал Сосиедад и обезбеди пласман во Лигата на шампиони. Меѓутоа, оваа сезона не ги оправда очекувањата и моментално се наоѓа на7-то место на табелата. Се покажа дека Сосиедад нема тим за да игра на два фронта, во Лигата на шампиони играше добро и се пласира во осминафиналето, меѓутоа во Примера потфрли. Сега во последните три кола ќе мора да се бори за излез во Европа. Поради тоа се наоѓа пред императив победа,а домашниот терен сигурно ќе биде предност. Меѓутоа, тимот се наоѓа во лоша форма и запиша два порази на последните три меча. Со победа на овој меч Сосиедад сигурно ќе осигури пласман во Лигата на конференции за следната сезона.

Валенсија игра многу лошо во последно време

Валенсија веќе неколку сезони е далеку од врвот, а минатата сезона дури се бореше за опстанок. Оваа сезона ја започна многу подобро и амбициите беа поголеми, но очигледно капацитетот на овој тим е средината на табелата. Моментално се наоѓа во многу лоша форма и на последните четири меча запиша три порази и едно реми. Со тоа ги загуби шансите за излез во Европа и моментално се наоѓа на деветото место на табелата. Поради тоа овој меч за Валенсија нема резултатско значење. Тоа значи дека ќе игра растеретено и без притосок, па сигурно нема лесно да се предаде.

Очекување

Формата и квалитетот се на страната на домаќинот, па веруваме дека ќе ги освои трите бода на овој меч.

ТИП:

Реал Сосиедад – Валенсија – 1 @ 1.70 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*