Тикет на денот е-Спорт (16.05.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Нов турнир во CS2 ни е дел од програмата за следниот период во тикетот од е-Спортот, а започнуваме денеска со два меча.

9 Pandas – Alternate Attax – 1 @ 1.40 во Bet365

9 Pandas во 2023 година одигра четири меча против Alternate Attax и славеше на три од нив, па затоа и денеска ја има улогата на фаворит во дербито. Воедно во прилог му оди и малата криза кај Alternate Attax кој загуби на два дуели по ред од Sinners и Pera Esports, а со победа 9 Pandas дефинитивно би направил чекор напред кон остварување на своите цели. Наш предлог е 1 со коефициент 1.40 во Bet365.

Ninjas in Pyjamas – Sangal – 1 @ 1.56 во 22Bet

Ниту еден од тимовите не може да се пофали со импресивни резултати во изминатиот период, но ако мора да се бира меѓу двете екипи, тогаш наш избор ќе биде NiP, и тоа поради нивното неодамнешно „будење“ и две победи против BOSS и Heroic, иако FlyQuest во последниот меч ги спушти на земја. За разлика од нив, Сангал тоне сè подлабоко, односно има четири порази по ред во сите натпреварувања. Ние предлагаме 1 со квота 1.56 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.18

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*