Натпревар со традиција (15.05.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на англиската Премиер лига се сретнуваат екипите на Манчестер Јунајтед и Њукасл.

Манчестер Јунајтед е на 8-та позиција со 54 бода и учинок од 16 победи, 6 реми и 14 порази.

Њукасл е на 6-то место со 57 бода кои ги имаат освоено преку 17 победи, 6 реми и 13 порази.

Натпреварите помеѓу овие две екипи се одликуваат со интересна статистика. Имено, на последните пет меѓусебни дуели добитен е типот НГ, па очекуваме и овој пат да биде така.

НГ @ 3.25 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*