Тикет на денот е-Спорт (14.05.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

По четири одиграни кола на PGL Wallachia Season 1 – Group Stage веќе имаме три сигурни патници во следната фаза од натпреварувањето, а денеска ќе дознаеме уште некој.

Gaimin Gladiators – Boom Esports – 1 @ 1.20 во Bet365

Двете екипи ги дели една победа од пласман во нокаут-фазата, а поразениот утеха ќе мора да бара во петтото коло на турнирот. Gaimin Gladiators имаше три победи по ред против Heroic, Team Secret и Team Spirit, но разочара против Team Falcons (1-2). За разлика од нив, Boom беше подобар од Heroic и Team Secret, откако претходно загуби од Xtreme Gaming и Qhali. Ова ќе биде нивна трета меѓусебна средба која мора да има победник, откако претходните две завршија нерешено. Наш предлог е 1 со коефициент 1.20 во Bet365.

BB Team – Team Spirit – 1 @ 1.67 во 22Bet

Team Spirit го доби претходниот меѓусебен дуел со BB Team, а денеска ќе се обиде да го повтори успехот од 6 март годинава на DreamLeague. Победникот од оваа средба ќе обезбеди место во следната фаза, додека поразениот ќе бара триумф во наредното коло од турнирот. BBTeam за нијанса делува како постабилен тим кој ќе биде поблиску до победата, но останува да го покаже тоа и во рингот. Ние предлагаме 1 со квота 1.67 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.00

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*